Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

Dětské okluzory

Okluzor je speciální pomůcka, která se používá k zakrytí oka při léčbě tupozrakosti a strabismu (šilhání). Okluzorem se zakrývá zdravé oko, čímž je postižené, slabší, oko nuceno pracovat a posilovat své zrakové funkce. Okluzor, způsob a délku jeho nošení doporučí dítěti lékař.

K zakrývání oka se používají látkové okluzory upevněné přímo na brýlích nebo okluzory vystavka holky
náplasťové
, kterými se oko přes den přelepí. Náplasťové okluzory jsou vyrobeny z měkké prodyšné textilie, která nepropouští světlo, jsou vybaveny speciální lepicí vrstvou, která udržuje náplast po celou dobu na místě. Tyto okluzory jsou šetrné k pokožce a minimálně traumatizují kůži. Vyrábějí se v různých velikostech odpovídajících anatomii a velikosti dětských očnic. Bývají bílé, tělové, ale také barevné a s obrázky, aby se dětem líbily.

K dalším typům patří látkové okluzory, které se vyrábějí z textilních materiálů, nejčastěji z látkové plsti a umisťují se přímo na brýle. Vlněná plsť dobře drží tvar, je příjemná na dotek a kontakt s pokožkou. Výhodou látkových okluzorů je, že nikde netlačí, nesjíždějí, děti si na ně snadno zvyknou – jejich používání je velmi jednoduché a praktické, dají se snadno nasadit, manipulaci s nimi časem zvládnou i děti samy. Látkové okluzory jsou nabízeny v různých velikostech, aby po připevnění k brýlové obrubě oko dokonale zakrývaly a zajistily (stejně jako náplasťové okluzory) potřebné zakrytí oka i periferní blokaci. Děti si okluzory mohou vybrat v různých barvách a dokonce s dětskými motivy, záleží jen na jejich vkusu, fantazii a oblibě.

 

Naše nabídka

Dětské oční centrum Kukátko se všem dětským pacientům stane pomocníkem i při výběru kvalitních a správných korekčních pomůcek. U nás si můžete vybrat z široké nabídky dětských brýlí – dioptrických obrub, brýlových čoček, ale i různých terapeutických pomůcek, které vám naši lékaři doporučí.

Při výběru brýlí je vám vždy k dispozici odborník – optik, který vám poskytne individuální vystavka kluciporadenství, zodpoví veškeré otázky a stane se osobním konzultantem vašeho dítěte, takže společně zvolíte brýle odpovídající potřebám i vkusu vašeho dítěte.

V nabídce máme brýle pro všechny věkové kategorie dětí, od narození až do 12 let. Samozřejmostí je následný servis, v rámci kterého se kdykoli postaráme o vyčištění brýlí, utažení šroubků a kontrolu všech namáhaných částí.

 

Pokud se chcete na cokoli zeptat – zavolejte nebo napište. Rádi vaše dotazy zodpovíme a vše vám vysvětlíme.

V našem centru jsme na děti připraveni a uvítáme každého malého pacienta. Objednat se s dítětem na vyšetření můžete telefonicky nebo také on-line. Přijít vybrat brýle, okluzory či jiné pomůcky můžete do našeho očního centra kdykoli, a to i bez objednání.

 

 

ockosemockotam
Jak probíhá léčba

Jak probíhá léčba
Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version