Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

Preventivní programy

Cílem preventivních programů dětského očního centra KUKÁTKO je ochrana dětí před celoživotním hendikepem: ZTRÁTOU JEDNOHO OKA.

 

Proč se prevenci věnovat?

 

Preventivní programy KUKÁTKA

Prevence je základem ochrany dětských očí. Cílem je zachytit problém v jeho počátku a zahájit léčbu včas. Aktivně se tedy do prevence zapojujeme a vytvořili jsme 3 základní preventivní programy:

mateřské školy

 

1)    Vyšetření v mateřských školách

KUKÁTKO zajišťuje pravidelné prohlídky a vyšetření zraku dětí přímo v mateřských školách. Vyšetření provádí odborník na léčbu dětských zrakových vad(ortoptista) společně s oční zdravotní sestrou.

Seznam mateřských škol.

 

2)    Spolupráce s pediatry

Spolupracujeme s pediatry a praktickými lékaři pro děti a dorost. Připravujeme pro ně pravidelná školení základních metod vyšetřování dětského zraku. Cílem je včasné podchycení očních vad dětí, správná diagnostika a následné předání dítěte do péče dětského očního lékaře.

 

3)    Veřejná osvěta

Spolupracujeme s médii. Cílem je, abychom jejich prostřednictvím informovali rodiče dětí o důležitosti prevence, nutnosti včasného vyšetření a případných rizicích, které s sebou nepodchycení či pozdní zahájení léčby zrakových vad přináší.

ockosemockotam
Preventivní programy

Pro rodiče ke stažení
Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version