Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

Časté dotazy

Máte otázku a hledáte na ni odpověď?

Zde je přehled nejčastějších dotazů, které vás zajímají.chytráček

Pokud zde nenajdete odpověď na svou otázku, napište nám a my na vaše dotazy rádi odpovíme.

 

Kdy jít s dítětem na vyšetření zraku?

První vyšetření zrakové ostrosti by mělo být provedeno dětským lékařem v 6 měsících a poté pravidelně kontrolováno. Zvlášť důležité je hlídat děti postižené šilháním a dále děti s dědičným předpokladem vady zraku. Dbejte na to, aby Vaše dítě podstoupilo screeningové vyšetření zraku včas a při podezření na oční poruchu neváhejte ihned kontaktovat dětského očního lékaře.

 

Jak probíhá vyšetření?

Vyšetření dětských očních vad je prováděno zkušenými lékaři v rámci naší dětské oční ambulance. Dítěti je provedeno nejprve základní vyšetření a dle výsledku se případně provádí následné specializované komplexní vyšetření. Postup je vždy individuální a je přizpůsoben možnostem dítěte.

 

Proč léčit šilhání?

Za normálních podmínek, dochází v mozku ke splývání obrazů z každého oka v jeden. Pokud je však oko postiženo šilháním, jsou v mozku zpracovány dva různé obrazy a šilhání způsobuje dvojité vidění. Mozek dítěte na to reaguje, ignoruje obraz z postiženého oka a dochází tak k zastavení rozvoje zraku dítěte. Pokud není šilhání včas léčeno, může dojít k tupozrakosti, ztrátě prostorového vidění a ke kosmetickému defektu.

 

Proč léčit tupozrakost?

Pokud není tupozrakost včas léčena, mohou být následky tohoto postižení velmi vážné a trvalé. Tupozrakost může být až tak silná, že dítě po zakrytí zdravého oka vidí předměty pouze do vzdálenosti 1 metru a to většinou jen obrysově. Do budoucna tedy s sebou tupozrakost přináší zvýšené riziko oslepnutí – jakýkoli úraz zdravého oka znamená, že nemocný se podle stupně tupozrakosti dokáže jen minimálně orientovat v prostoru.

 

Jak probíhá léčba šilhání?

Léčba je vždy individuální dle stavu a příčiny zrakové vady. Nejčastěji probíhá formou brýlové korekce (speciální dioptrické brýle) a ortoptických cvičení za účelem nácviku současného vidění oběma očima. V rámci Dětského očního centra KUKÁTKO vám poskytneme komplexní a intenzivní léčbu, která je pro děti zábavná, motivující a přináší výsledky.

 

Jak probíhá léčba tupozrakosti?

Léčba je vždy individuální a je nutné ji provádět pod pravidelným a odborným dohledem dětského očního lékaře a ortoptisty. Nejčastěji probíhá formou brýlové korekce (speciální dioptrické brýle), okluze (zakrývání zdravého oka) a pleoptických cvičení (cvičení postiženého oka prací na blízko). V rámci Dětského očního centra KUKÁTKO vám poskytneme komplexní a intenzivní léčbu, která je pro děti zábavná, motivující a přináší výsledky.

 

Jak dlouho léčba trvá?

Léčba je vždy individuální, závisí na zrakové vadě a rozsahu postižení. Obvykle je dlouhodobá a vyžaduje trpělivost jak ze strany dítěte, tak i ze strany rodičů. Dětské oční centrum KUKÁTKO vám s obtížnou léčbou pomůže a poskytne vám nejen komplexní a intenzivní přístup, ale zároveň vám bude oporou a velkým pomocníkem.

 

Co se stane, když se nezačne s léčbou včas?

Dětské zrakové vady je nutné objevit a začít léčit včas, tj. ještě v předškolním věku. Proto nejdůležitějším krokem v léčbě je PREVENCE! Pokud není šilhání a tupozrakost léčena včas, mohou být následky tohoto postižení velmi vážné a trvalé. Postižený je vystaven zvýšenému riziku oslepnutí a ztrátě prostorové orientace.

 

Je možné zahájit léčbu i u starších dětí?

Dětské zrakové vady je nutné objevit a začít léčit včas (tj. ideálně ještě v předškolním věku). Léčbu je možné zahájit i v pozdějším věku, nicméně úspěšnost léčby s přibývajícím věkem klesá a po dvanáctém roce je již prakticky nulová.

 

Je možné zrakovým vadám nějak předejít?

Pověry typu „Nekoukej na televizi zblízka, zkazíš si oči“ nebo „Nečti si po tmě, zkazíš si oči“ nemají na dětský zrak a vznik zrakových vad žádný vliv. Zrakovým vadám předejít nelze, neboť jsou vrozené nebo dědičné. Včasnou diagnostikou a včasným zahájením léčby je možné některé zrakové vady napravit či alespoň zmírnit jejich důsledky.

 

Proč si vybrat dětské oční centrum KUKÁTKO?

Léčba v KUKÁTKU je pro vaše dítě tou nejlepší volbou

 

Dítě mladší 2 let šilhá, je to normální?

Takto malé děti ještě občas zašilhat můžou, neměly by ale šilhat pořád.

 

Kolik bude léčba stát?

Odpověď najdete v našem ceníku.

 

Jak můžu své dítě objednat?

Své dítě můžete objednat prostřednictvím našeho formuláře nebo telefonicky.

 

Jaké jsou ordinační hodiny?

KUKÁTKO je pro vaše děti otevřené každý všední den.

 

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Zavolejte nám nebo napište e-mail a my vám na vše rádi odpovíme.

ockosemockotam
Časté dotazy

Jak probíhá léčba
Doporučeno pacienty
Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version