Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

Kontaktní čočky

Kontaktní čočky jsou pomocníkem nejen pro dospělé, ale využívají se i při léčbě dětských očí. U velmi malých dětí pomáhají s komplikovanými očními vadami, u větších dětí řeší problémy při sportu a dalších volnočasových aktivitách, při kterých je brýlová korekce omezuje.

 

Pro jaké děti jsou kontaktní čočky vhodné

 

Jsou kontaktní čočky aplikovány pouze z medicínských (terapeutických) důvodů. Těmito důvody mohou být komplikované oční vady, které nelze v tomto věku řešit jiným způsobem,čočky velký dioptrický rozdíl mezi jedním a druhým okem a dále jsou kontaktní čočky aplikovány i v lékařem indikovaných případech při léčbě šilhání a tupozrakosti.

Kontaktní čočky malým dětem nasazuje rodič po odborném zaškolení očním lékařem a pod jeho pravidelným odborným dohledem.

Jsou kontaktní čočky aplikovány především u vyšších dioptrických vad tak, aby dítě mohlo bez obav a omezení sportovat či provozovat další volnočasové aktivity, ve kterých ho brýlová korekce omezuje. Kontaktní čočky mohou staršímu dítěti pomoci i se sebevědomím a zvýšením spokojenosti se svým vzhledem.

V tomto případě se o kontaktní čočky a jejich aplikaci stará přímo dítě, a to po absolvování odborného zaškolení nasazování a vyjímání kontaktních čoček a v péči o ně. Zaškolení probíhá vždy u očního specialisty a je při něm přítomen i rodič.

 

Aplikace kontaktních čoček v Kukátku

Kukátko nabízí aplikaci kontaktních čoček jak u velmi malých dětí, tak i u starších dětí. Nejprve je vždy nutné dítě objednat na vyšetření zraku, na jehož základě lékařky zhodnotí vhodnost řešení vady kontaktními čočkami. Na základě tohoto vyšetření je pak dítě objednáno na aplikaci kontaktních čoček, kdy jim lékař vysvětlí, jaký je přínos nošení kontaktních čoček, ale i jaká jsou rizika a možné komplikace. Na závěr aplikace stanoví lékařka plán kontrol, který je u dětí třeba striktně dodržovat, aby se předešlo vzniku možných komplikací spojených s nošením čoček.

Veškeré informace o aplikaci kontaktních čoček v Kukátku naleznete v sekci První aplikace kontaktních čoček.

 

Rady a tipy jak o kontaktní čočky pečovat

Nošení kontaktních čoček sebou přináší i rizika, děti proto musí pravidelně docházet na kontroly, aby se jakýmkoli problémům včas předešlo.

Zároveň je důležité se naučit o kontaktní čočky správně pečovat. Proto jsme pro vás připravili následující rádce:

ockosemockotam
Kontaktní čočky

Jak probíhá léčba
Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version