Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

Kontaktní čočky pro malé děti

Malým dětem jsou kontaktní čočky aplikovány z medicínských důvodů při léčbě komplikovaných očních vad. Mohou být předepsány i velmi malým dětem, dokonce i kojencům již od 1 měsíce. 

Důvody, při kterých jsou kontaktní čočky dětem aplikovány a mohou jim pomoci:čočky 5

 

Jak kontaktní čočky dětem pomáhají

Kontaktní čočky dítěti pomáhají navodit normální vidění. Dítě vidí obrazy ve stejné velikosti, stejně ostře a zároveň výstup z obou očí do mozku je stejný a díky tomu pak dochází ke správnému vývoji spojení mezi očima a mozkem.

Vzhledem k tomu, že se dětské oko ještě neustále vyvíjí a roste, jsou při nošení kontaktních čoček u malých dětí potřeba častější kontroly než u starší dětí a dospělých. Na základě těchto kontrol jsou pak i dětem následně čočky a jejich dioptrie častěji měněny tak, aby odpovídaly vývoji a změnám oka. Zároveň je na každé kontrole hodnocen stav povrchu oka a reakce na kontaktní čočky tak, aby se předešlo vzniku komplikací. Stanovený režim kontrol je tak třeba striktně dodržovat.

 

Aplikace kontaktních čoček

Malým dětem kontaktní čočky nasazuje a vyndává rodič. Aplikování kontaktních čoček do oka dítěte vás naučíme při první návštěvě u nás v Kukátku. Nemusíte mít strach, většina rodičů se to velice rychle naučí.

Řešení máme i pro rodiče, kteří mají pocit, že aplikaci čoček sami nezvládnou – v rámci balíčku „Zvykání na čočky“ dochází s dítětem do Kukátka, kde s aplikací pomáhá lékařka.

 Více o aplikaci kontaktních čoček naleznete zde.

ockosemockotam
Kontaktní čočky

Jak probíhá léčba
Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version