Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

Péče o kontaktní čočky

Hygiena na prvním místě!

Oko je velmi citlivý orgán a nošení kontaktních čoček pro něj přináší rizika v podobě různých podráždění oka či infekcí, v extrémních případech až k vředům na rohovce. Ty mohou být způsobeny případnými nečistotami nebo bakteriemi zanesenými do oka prostřednictvím špinavých rukou. Proto pamatujte, že při nošení kontaktních čoček je velmi důležitá hygiena!

Při jakékoliv manipulaci s kontaktními čočkami a před samotným nasazením čoček do oka, resp. vyjmutím čočky z oka, si dítě či rodič, který čočky dítěti nasazuje, vždy musí pečlivě umýt ruce mýdlem a osušit čistým ručníkem.

 

Jak čočky čistit a uchovávat

Kontaktní čočky se uchovávají ve speciálním desinfekčním roztoku v pouzdru na kontaktní čočky.

čočky 3

Po vyjmutí kontaktní čočky z oka je nutné ji před uložením do pouzdra očistit:

 

Kontaktní čočky vždy uchovávejte jen v desinfekčním roztoku určeném pro kontaktní čočky. Nikdy je neoplachujte vodou nebo jinou tekutinou! Zároveň dodržujte pokyny uvedené v příbalovém letáku desinfekčních roztoků.

 

Pouzdro na kontaktní čočky je nutné udržovat v hygienické čistotě. Po každém použití pouzdro vypláchněte roztokem a nechte oschnout na vzduchu. Pouzdro pravidelně vyměňujte, ideálně s výměnou roztoku, jehož spotřební doba je 3 měs. od otevření.

 

 

ockosemockotam
Kontaktní čočky

Jak probíhá léčba
Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version