Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

První aplikace kontaktních čoček

Před první aplikací kontaktních čoček je potřeba dítě nejprve objednat na komplexní vyšetření zraku. Teprve na základě tohoto vyšetření může lékař doporučit aplikaci kontaktních čoček. Při nošení kontaktních čoček je třeba po aplikaci docházet na pravidelné kontroly.čočky2

 

Vyšetření zraku

Dítěti je před vlastní aplikací kontaktních čoček vyšetřen zrak za účelem zjištění oční vady, dále je změřen přední segment oka a změřeny správné hodnoty dioptrií. Součástí komplexního vyšetření je i měření zraku tzv. v rozkapání, tedy po aplikaci kapek k navození cykloplegie. Bez tohoto měření nelze přesně určit, jaká korekce je pro dítě vhodná.

Na základě komplexního očního vyšetření je dítě objednáno na aplikaci kontaktních čoček. Během první aplikace poskytnou naše lékařky rodičům a případně i dítěti veškeré potřebné informace k nošení kontaktních čoček i péči o ně. Lékařky rodiče informují, jaký je přínos nošení kontaktních čoček, ale i jaká jsou rizika a možné komplikace spojené s jejich nošením.

 

Aplikace kontaktních čoček

Následně naše paní doktorky dítěti kontaktní čočky přímo na místě aplikují a zkontrolují jejich polohu a pohyblivost pod štěrbinovou lampou. Po chvilce, kdy si oči dítěte na kontaktní čočky zvyknou, se zkontroluje i ostrost vidění s kontaktními čočkami.

Poté se buď přímo dítě nebo jeho rodiče (dle věku dítěte) naučí, jak kontaktní čočku do oka aplikovat, jak ji vyjmout ven  i jak o kontaktní čočky pečovat. 

Celková doba vyšetření a aplikace kontaktních čoček včetně nácviku trvá cca 1 hodinu.

 

Po první aplikaci kontaktních čoček si domů odnesete:

 

Kontrola

Po aplikaci kontaktních čoček si rovnou domluvíte termín kontroly - za 14 dní.

Naše paní doktorky při této kontrole ověřují, jak kontaktní čočky dítěti vyhovují a zda byly správně zvoleny. Zároveň i zkontrolují aplikaci kontaktních čoček - tj. jak se dítě či rodič naučili čočky nasazovat a vyndávat z oka ven. Důležitou součástí kontrol je vyšetření povrchu oka, kdy je třeba zhodnotit případný negativní vliv čoček na stav oka.

 
ockosemockotam
Kontaktní čočky

Jak probíhá léčba
Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version