Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

Kontaktní čočky pro starší děti

U starších dětí jsou kontaktní čočky aplikovány především u vyšších vad tak, čočky 4aby dítě mohlo bez obav a omezení sportovat a věnovat se dalším volnočasovým aktivitám, při kterých ho brýlová korekce omezuje. V tomto případě se čočky stávají vhodným doplňkem k brýlím. 

Ideální věk, kdy by dítě mohlo začít nosit čočky, není nijak stanoven - závisí spíše na potřebě (například při zmíněném sportu) a schopnosti dítěte péči o čočky zvládnout - ale i na doporučení dětského očního lékaře a rozhodnutí rodičů.

 

Jak kontaktní čočky dětem pomáhají

Kontaktní čočky jsou pro starší děti pohodlným nástrojem korekce zraku a jak již bylo řečeno, řeší především problémy při sportu. Kontaktní čočky mohou ale i pomoci se sebevědomím a zvýšením spokojenosti se svým vzhledem, zvláště pak v období dospívání.

 

Výhody kontaktních čoček

 

Nevýhody kontaktních čoček

 

Aplikace kontaktních čoček

Starší děti se o kontaktní čočky a jejich aplikaci starají již samy. Tyto děti již většinou nemají problém si čočky nasadit a následně vyndat, je ale pro ně náročné se o čočky správně starat. Proto je především z počátku důležitý dohled rodičů. S ohledem na hygienu a rizika nežádoucích komplikací jsou nejvhodnější alternativou jednodenní kontaktní čočky.

Více o aplikaci kontaktních čoček naleznete zde.

ockosemockotam
Kontaktní čočky

Jak probíhá léčba
Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version