Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

Kukátko nově nabízí aplikaci kontaktních čoček pro děti!
28.04.2015

Kukátko nově nabízí aplikaci kontaktních čoček pro děti!

Kontaktní čočky jsou pomocníkem nejen pro dospělé, ale využívají se i při léčbě dětských očí. U velmi malých dětí pomáhají s komplikovanými očními vadami, u větších dětí řeší problémy při sportu.

 

Nově Kukátko dětem nabízí aplikaci kontaktních čoček 

 

Náš svět jsou oči dětí. Proto neustále rozšiřujeme naše služby a zdokonalujeme péči o dětský zrak. Kukátko tak nyní nabízí i aplikaci kontaktních čoček pro děti.

 

Jak probíhá aplikace kontaktních čoček v Kukátku

 

Pro aplikaci kontaktních čoček je potřeba dítě objednat na vyšetření zraku. Během tohoto vyšetření vám naše paní doktorky poskytnou veškeré potřebné informace k nošení kontaktních čoček u dětí. Lékařky rodiče informují, jaký je přínos nošení kontaktních čoček, ale i jaká jsou rizika a možné komplikace. Zároveň jim vysvětlí aplikaci kontaktních čoček, jejich nošení a zacházení s nimi. 

 

V rámci této návštěvy paní doktorky dítěti kontaktní čočky rovnou aplikují a zkontrolují jejich polohu a pohyblivost pod štěrbinovou lampou. Následně přímo dítě nebo jeho rodiče (dle věku dítěte) naučí, jak kontaktní čočku do oka aplikovat, jak ji vyjmout ven i jak o kontaktní čočky pečovat.

 

Pro jaké děti jsou kontaktní čočky vhodné

 

U malých dětí jsou kontaktní čočky aplikovány pouze z medicínských důvodů. Těmito důvody mohou být komplikované očnívady, které nelze v tomto věku řešit chirurgicky, velký dioptrický rozdíl mezi jedním a druhým okem a dále jsou kontaktní čočky aplikovány i v některých případech při léčbě šilhání a tupozrakosti. Kontaktní čočky v tomto případě dítěti nasazuje rodič.

 

U starších dětí jsou kontaktní čočky aplikovány především u vyšších vad tak, aby dítě mohlo bez obav a omezení sportovat. Kontaktní čočky mohou dítěti pomoci i se sebevědomím a zvýšením spokojenosti se svým vzhledem. V tomto případě se o kontaktní čočky a jejich aplikaci stará přímo dítě.

 

Nošení kontaktních čoček sebou však přináší i rizika, děti proto musí pravidelně docházet na kontroly, aby se jakýmkoli problémům včas předešlo.

 

 

Pokud máte zájem o aplikaci kontaktních čoček u vašeho dítě, stačí se objednat!

Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version