Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

Kapacita Kukátka a čekací listina
30.10.2019

Kapacita Kukátka a čekací listina

Milí rodiče našich malých pacientů,

kapacita Kukátka má své limity a tak v současné době objednáváme na termíny za 4-5 měsíců. Jsme si vědomi, že pro některé pacienty je to příliš dlouhá doba, proto se vám snažíme vyjít vstříc a nabízíme možnost tzv. čekací listiny pro rychlejší objednání, když se uvolní termín.

 

Situace v dětské oftalmologii

Bohužel v současné chvíli se dětské oftalmologii nechce věnovat více odborníků a děti tak na vyšetření dlouho čekají. Kukátko je jedno z mála zařízení, které se specializuje pouze na dětský zrak a denně nám přichází více než 200 nových objednávek na vyšetření. Snažíme se dělat maximum pro rozšíření své kapacity - v loňském roce jsme se přestěhovali do nových větších prostor a dlouhodobě se snažíme rozšiřovat náš tým specialistů. Rádi přivítáme i pomoc vás rodičů. Pokud byste věděli o někom, kdo by mohl rozšířit náš tým, budeme rádi za jakékoliv doporučení. Dlouhodobě hledáme: dětské oční lékaře, optometristy, zdravotní sestry, recepční i administrativní výpomoc.

Denně se setkáváme se situací, kdy nám rodiče – mnohdy velmi nevybíravými slovy -  vyčítají dlouhé objednací termíny vyšetření. Všechny nás to pak mrzí. Povinnost zajistit místní a časovou dostupnost péče mají ze zákona zdravotní pojišťovny. Doporučujeme se tedy obrátit na ně a problém eskalovat tam. My opravdu děláme vše, co je v našich silách :-(

 

Čekací listina

Jsme si vědomi, že pro některé pacienty je termín objednání za 4-5 měsíců příliš dlouhý, proto vycházíme vstříc a nabízíme možnost zařazení na čekací listinu pro rychlejší objednání, když se uvolní termín. Při objednání stačí jen nahlásit, že máte zájem o zařazení na čekací listinu. V případě, že se termín uvolní, vás budeme kontaktovat ohledně přeobjednání. Upozorňujeme ale, že často to znamená přijít na vyšetření již druhý den. Věříme, že řadě malých pacientů a jejich rodičů to moc pomůže. 

 

Neomluvené objednávky

Bohužel se neustále setkáváme s neseriózními rodiči, kteří se se svým dítětem na objednaný termín vyšetření nedostaví bez jakékoliv omluvy. Proto jsme nuceni přistoupit k zavedení poplatku ve výši 500 Kč za pozdní zrušení objednaného termínu vyšetření. Rezervaci termínu je nutné zrušit 48 hodin předem na email info@detskeoci.cz. Chápeme, že dítě může onemocnět ze dne na den, ale pak žádáme o doložení potvrzení od lékaře. Bez potvrzení od lékaře nebo uhrazení stornopoplatku nebude dítě objednáno na náhradní termín vyšetření.

Mějte prosím ohled k ostatním. Včasným zrušením termínu uvolníte místo na vyšetření jinému dítěti.

 

Děkujeme, tým Dětského očního centra Kukátko

 

Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version