Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

KUKÁTKO se připojuje k protestu ambulantních specialistů
17.10.2017

KUKÁTKO se připojuje k protestu ambulantních specialistů

Vážení rodiče našich malých pacientů, 

na středu 18. 10. 2017 byla Sdružením ambulantních specialistů vyhlášena celorepubliková stávka poskytovatelů ambulantní péče. Uvědomujeme si, že pokud bychom se k protestu přidali uzavřením ambulancí, způsobili bychom vám nemalé problémy. Proto jsme se rozhodli přistoupit k protestu jen symbolickou minutou ticha a sdílením informací o kritickém stavu tohoto segmentu. 

Byli bychom rádi, kdybyste se k podpoře přidali i vy – například podporou na našem Facebooku.  

 

Proti čemu se protestuje?

 

Protest upozorňuje na kritickou situaci, která nastane s novou úhradovou vyhláškou pro rok 2018. Ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo prakticky veškeré prostředky, které resort získá navíc oproti letošnímu roku, investovat pouze do nemocnic. 

Nesouhlasíme s dlouhodobým a opakovaným finančním protěžováním péče v nemocnicích ze strany Ministerstva zdravotnictví a jeho zanedbáváním oblasti ambulantní péče. Tato jednostranná podpora nemůže zachránit systém zdravotnictví. Spousta pacientů by v nemocnici nemusela skončit, kdyby byla ambulantní péče dostatečně pokrytá.

Ambulantní péče dlouhodobě trpí nedostatkem financí na investice a rozvoj, nedostatkem lékařů - specialistů a zároveň díky řadě nesmyslných vyhlášek ze strany ministerstva přichází o své kompetence.

 

Všechny tyto problémy se ve finále nedotýkají pouze nás, ambulantních specialistů, ale v konečném důsledku pak především vás - pacientů. 

 

parte

Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version