Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

MUDr. Pilková vysvětluje výsledky měření PlusOptix
21.03.2016

MUDr. Pilková vysvětluje výsledky měření PlusOptix

Často se nás ptáte: co znamenají výsledky screeningového měření PlusOptix?

Za Kukátko odpovídá a radí MUDr. Gabriela Pilková.

 

Co Plusoptix měří

PlusOptix orientačně měří vidění do dálky a astigmatismus (refrakci), asymetrii rohovkových reflexů, velikost zornic a vzdálenost zornic. 

 

Pro koho je měření PlusOptix vhodné

Screening je určen pro děti od 6 měsíců do cca 3 let.

Dále je určen pro předškoláky, u kterých by však měl sloužit už jen jako nástroj k zachycení patalogických stavů u dětí, které v dřívějším věku screening neabsolvovaly a nebyly vyšetřeny očním lékařem.

 

Jak se výsledky měření vyhodnocují

Výsledky screeningu by měl vždy vyhodnocovat specialista a doplnit vyšetření i dalšími testy. Pro lékaře je velmi obtížné, když dostane k dispozici pouze čísla a rodiče ho na dálku žádají, aby jim řekl, co to znamená.

Obecně lze říci, že hodnoty naměřené při screeningu se vždy porovnávají s normou vzhledem k věku dítěte. U refrakce se posuzuje jak každé oko zvlášť, tak vzájemný rozdíl mezi hodnotami obou očí. Hodnoty mimo normu by vždy měly vést ke komplexnímu vyšetření včetně rozkapání, stejně jako vyšší rozdíl hodnot mezi očima. Hodnoty asymetrie rohovkových reflexů jsou ukazatelem postavení očí. Stejně jako u refrakce by hodnoty mimo normu měly vždy vést k objednání na komplexní vyšetření. U velikosti zornic se posuzuje zejména jejich symetrie, ale i vlastní velikost. Od určitých hodnot mohou být signálem pro neurologické vyšetření. Vzdálenost zornic je pak spíše pomocným ukazatelem.

 Dětské oční centrum, PlusOptix

 

Výsledkem screeningu by mělo být doporučení k dalšímu postupu

 

V Kukátku jsou doplňkové testy standardní součástí screeningu, stejně jako vysvětlení jeho výsledků. Na tento typ měření vás objednáme bez dlouhých čekacích lhůt - ON-LINE OBJEDNÁVKA

 

Další informace o screeningovém měření PlusOptix najdete ZDE.

 

 

 

Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version