Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

MUDr. Eva Jerhotová ve Snídani s Novou
10.11.2015

MUDr. Eva Jerhotová ve Snídani s Novou

Naše paní doktorka MUDr. Eva Jerhotová radila ve Snídani s Novou rodičům jak na zrak a kvalitní vidění u školáků. Kdo se nestihl nebo nemohl dívat, může si pustit záznam rozhovoru s paní doktorkou na našem webu.

 

A co se dozvíte?

Rozhovor s paní doktorkou Jerhotovou proběhl ve 2 samostatných vstupech. V obou hovořila o dětských očních vadách u školáků a předškoláků. Vysvětlila, čeho si u dětí všímat a jak se případné oční vady léčí. Věnovala se i problematice brýlí a kontaktních čoček pro děti.

 

 
 MUDr. Eva Jerhotová ve Snídani s Novou - 1. vstup

 

Zajímavé informace a rady, které zazněly v rozhovoru:

U dětí ve školním věku se setkáváme nejčastěji s dioptrickými očními vadami:

 

Děti v předškolním věku si obvykle na potíže se zrakem vůbec nestěžují, neboť se dokáží velmi dobře adaptovat a zároveň ani nevědí, že by mohly vidět lépe (nic jiného totiž neznají). Proto je důležité si všímat varovných signálů:

 

Paní doktorka Jerhotová také upozornila, že nošení brýlí u dětí do 9. let je NUTNOST! Zrak u dětí se totiž vyvíjí a správná brýlová korekce napomáhá správnému vývoji zraku dítěte.

 

 
 MUDr. Eva Jerhotová ve Snídani s Novou - 2. vstup

 

 

Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version