Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

Primářka Kukátka MUDr. Lucie Valešová radí v SAMA DOMA
25.09.2015

Primářka Kukátka MUDr. Lucie Valešová radí v SAMA DOMA

Začátek školy s sebou může přinést i zjištění, že vaše dítě nevidí dobře na tabuli. Na to, co s tím, se dozvíte v záznamu rozhovoru s naší paní primářkou MUDr. Lucií Valešovou v pořadu SAMA DOMA na ČT1.

 

 

Oční vady u předškoláků a školáků

V prvním vstupu paní primářka Valešová vysvětluje, že u dětí v předškolním věku se setkáváme s očními vadami jako je dalekozrakost, šilhání a tupozrakost. Ve škole se pak dětem nejčastěji přichází na oční vadu “krátkozrakost”, tj. že dítě vidí špatně na dálku (nevidí dobře na tabuli). Paní primářka s sebou přinesla do studia i ukázku brýlí, které jsou v současné době již pro děti plně přizpůsobené - jsou barevné, vtipné, pohodlné a nastavitelné. Děti je tak rády nosí a ani se již nesetkávají s posměchem, jak tomu bývalo dříve.

Video se záznamem rozhovoru - 1. vstup

 

Tupozrakost, co to je a proč vzniká

Ve druhém vstupu se paní primářka zaměřila na tupozrakost. V rozhovoru krásně vysvětluje, co to tupozrakost je, proč vlastně vzniká i to, proč je nutné ji zachytit a léčit včas.

Video se záznamem rozhovoru - 2. vstup

 

Otázky a odpovědi

Zároveň paní primářka Valešová odpovídala i na dotazy diváků na chatu. Dle slov paní primářky byla většina dotazů smysluplných a byla ráda, že na ně může odpovědět a poradit. Všechny dotazy i odpovědi paní primářky naleznete ZDE - podívejte se, třeba mezi nimi naleznete odpověď i na svůj problém!  A pokud ne, napište nám a my vám poradíme!

Chat s paní primářkou 

Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version