Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

Kukátko podporuje ŽIVOT DĚTEM i v roce 2015
14.09.2015

 Kukátko podporuje ŽIVOT DĚTEM i v roce 2015

KUKÁTKO myslí na děti!

A proto i v letošním roce podporuje obecně prospěšnou organizaci ŽIVOT DĚTEM a její sbírku Srdíčkové dny, která odstartuje zábavným odpolednem pro děti a dospělé. Akce se koná 

16.9.2015 od 12:30 - 16:30 na Náměstí Míru v Praze

Pro malé i velké je připraven bohatý program! Těšit se můžete na vystoupení celé řady známých zpěváků a herců, se kterými se můžete i vyfotit a fotku si od nich poté nechat i podepsat. Děti pak jistě potěší Ferda, skákací hrad, různé soutěže, balonky a malování na obličej.

 

Preventivní měření zraku dětí

V rámci preventivních programů zde bude navíc Kukátko měřit dětem zrak a zodpoví i případné dotazy rodičů. Prevence vyšetření zraku je u dětí velice důležitá! Až 7 tisíc dětí se ročně v České republice narodí s predispozicí k šilhání nebo tupozrakosti. Bohužel tyto dětské oční vady lze úspěšně léčit jen do věku 7-8 let dítěte.

„Cílem preventivních programů Kukátka je zachytit případný problém v jeho počátku, zahájit včas léčbu a především chránit děti před celoživotním handicapem – ztrátou ostrého vidění jednoho oka.“ nabádá naše paní doktorka MUDr. Petra Teplanová.

 

Život dětem a Srdíčkové dny

Život dětem je obecně prospěšná společnost, jejímž posláním je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé Českérepubliky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí.

Srdíčkové dny jsou tradičním a dlouholetým projektem společnosti Život dětem. Během Srdíčkových dnů nabízejí studenti středních škol lidem na ulici drobné předměty s usměvavým sluníčkem - symbolem pro štěstí a současně logem společnosti Život dětem. Výtěžek z prodeje je pak použit na nákup zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, úhradu ošetřovacího materiálu, ozdravných a rehabilitačních pobytů pro vážně nemocné děti, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů a současně na nákup dalšího potřebného vybavení pro dětská oddělení nemocnic, stacionáře a další zařízení pečující o nemocné a postižené děti.

http://www.zivotdetem.cz

 

fotofotofotofotofoto
Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version