Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

Letní poradna pro oči
29.06.2015

Letní poradna pro oči

Prázdniny začaly a spousta z vás vyrazí s dětmi k moři nebo na hory, kde si budete užívat volna a také sluníčka. V těchto podmínkách je ale slunce ostré a může být pro oči a zvláště ty dětské nebezpečné.  

Proto pro vás Kukátko připravilo LETNÍ PORADNU, kde se dozvíte: 

 

Sluneční záření a jeho vliv na oči

Slunce a UV paprsky jsou pro oči nebezpečné a to zejména na horách a u moře, kde se UV záření odráží od vodní plochy. Přílišná expozice slunečního záření má v oku vliv především na spojivku (blanka pokrývající oko), která při intenzivním vystavení UV záření zarudne a oko pak slzí, svědí, pálí a škrábe.

U dětí je důležité myslet na to, že jejich oči jsou více zranitelné než oči dospělých, neboť mají v poměru k oku širší a průhlednější čočku.

 

Jak ochránit dětské oči

Děti o prázdninách tráví hodně času venku a zabránit jim, aby nechodily na sluníčko, je téměř nemožné. Proto je důležité jejich oči před sluníčkem ochránit. Ideální jsou sluneční brýle, které ještě můžeme doplnit pokrývkou hlavy jako je klobouček nebo kšiltovka.

 

POZOR ale: sluneční brýle nejsou vhodné pro všechny děti:

 

 

Jak vybrat sluneční brýle pro děti

Při nákupu slunečních brýlí pro děti byste měli dbát hlavně na jejich kvalitu. Sice budou dražší, ale budete mít jistotu, že oči dětí spolehlivě ochrání. Kvalitní brýle poznáte tak, že na vnitřní straně postranice brýlí bude uveden certifikát CE a zároveň i stupeň ochrany.

 

TIPY NA CO DÁVAT POZOR:

 

výběr slunečních brýlí pro děti

 

První pomoc pro oči

Na dovolenou si s sebou do lékárničky zabalte oční kapky - např. borovou vodu, ophtalmoseptonex nebo preparáty obsahující světlík lékařský. V případě podráždění očí od sluníčka kapejte 2-3 x denně a nechte oko zklidnit. Pokud kapičky nepomohou nebo se bolest očí zhorší, navštivte očního lékaře.

 

 

Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version