Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

Lékařky Kukátka přednášely na Sympoziu dětské oftalmologie
27.05.2015

Lékařky Kukátka přednášely na Sympoziu dětské oftalmologie

Minulý týden se lékařky Kukátka zúčastnily XI. Sympozia dětské oftalmologie v Bratislavě.

 

Účast Kukátka byla na sympoziu opravdu velmi aktivní a dokazuje, že Dětské oční centrum Kukátko se může s výsledky léčby nejen pochlubit, ale především předat odborné znalosti dál a pomáhat tak zlepšovat léčbu dětského zraku.

 

Naše paní doktorky na sympoziu vystoupily s přednáškami, v rámci kterých se podělily se svými kolegy i kapacitami v oboru dětského očního lékařství o zkušenosti a výsledky léčby vybraných dětských oční vad v Kukátku. Paní doktorka Teplanová a paní doktorka Pilková se navíc staly i členkami předsednictva dvou odborných bloků.

 

V rámci odborného programu zazněly následující přednášky našich lékařek:

 

 

Sympozium pořádala Slovenská oftalmologická společnost a Klinika dětské oftalmologie DFNsP-LFUK.

 

Odborná setkání jsou pro dětské oční lékaře opravdu přínosem, neboť díky nim mohou prohlubovat své znalosti a zároveň si se svými kolegy vyměnit i své zkušenosti z praxe a názory na postupy léčby.

 

A co si z konference odnesly naše paní doktorky? 

 

MUDr. Teplanová

MUDr. Teplanová:

“XI. Sympozia dětské oftalmologie v Bratislavě se účastnilo okolo 180 specialistů ze Slovenska i z Čech a sdělení byla na velmi vysoké úrovni. Bohužel dětských očních lékařů je stále jako šafránu, ale dětských očních vad přibývá. I proto se tolik protahují po celé republice objednací doby. Na sympoziu jsem měla tu čest přednášet kapacitám v mém oboru a hlavně načerpala spoustu zajímavých informací.”

 

MUDr. KorbasováMUDr. Korbasová:

Zaujaly mě vznikající a velmi potřebná střediska ranné péče, která pomáhají dětem se zrakovou vadou. Tato centra se soustředí na tu část péče, kterou není možno zvládnout v ordinaci, rozvíjí zrakové vnímání dětí, zajišťuje potřebné pomůcky a radí rodičům co dělat v běžných situacích se zrakově postiženým dítětem.”

 

 

MUDr. Pilková

MUDr. Pilková:

 “Kongres byl skvělý a splnil mé představy ohledně témat a kazuistik, které jsou pro ambulantní lékaře velikým přínosem při léčbě pacienta. Potěšilo mě, že o naše kazuistiky byl zájem ☺ Nejvíce se mi líbila přednáška ohledně možností řešení vysokých a komplikovaných refrakčních vad u dětí, se kterými se v Kukátku stále častěji setkáváme. Zajímavá byla také diskuse lékařů ohledně snahy sjednotit postup při screeningu refrakčních vad.”

 

fotofotofotofotofotofoto
Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version