Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

Letošní DEN MRKVE bojuje za dětský zrak
03.04.2015

Letošní DEN MRKVE bojuje za dětský zrak

V sobotu 4.4 2015 slavíme DEN MRKVE!

 

Letošní oslavy Dne mrkve jsou věnovány boji za péči o dětský zrak. Cílem je upozornit na důležitost preventivních vyšetření dětského zraku a včasné podchycení případných očních vad u dětí. Pozdní odhalení dětské oční vady či její zanedbání totiž může dítěti způsobit i celoživotní hendikep.

 

A jak spolu mrkev a dětské oči souvisí?

 

To vysvětluje projekt “MRKVOVIZE”. Ten upozorňuje na fakt, že průměrná doba růstu mrkve je 4-6 měsíců. To je doba, za kterou se toho dá stihnout docela hodně, ale bohužel se za tu dobu nemusí dát stihnout návštěva dítěte u očaře. Důvodem jsou dlouhé čekací doby ke specializovaným dětským očním lékařům.

 

Více k této problematice dodává ředitelka Dětského očního centra Kukátko, Ing. Magda Pravdová: „Objednací doby k očním lékařům, kteří vyšetřují také děti, jsou opravdu dlouhé. V některých regionech trvají i čtyři měsíce až půl roku. My bychom ovšem rádi upozornili na to, že i přes tento problém je pravidelná oční péče nezbytná. Zejména u dětí. Rodiče s dětmi by se rozhodně neměli nechat čekáním odradit. Prodlením totiž může dojít u dítěte k zásadnímu zhoršení ve vývoji zraku.

 

A protože mottem Dětského očního centra Kukátko je “Náš svět jsou oči dětí”, chcete toto své motto plně respektovat a zakládá proto nadační fond, který bude preventivní vyšetření zraku u dětí aktivně podporovat.

 

Zapojit se můžete i vy!

 

Podpořte s námi šíření informací o důležitosti preventivních vyšetření očí u dětí přes sociální sítě v rámci projektu MRKVOVIZE. Svou osobní podporu vyjádříte velice jednodušše a ještě se u toho pobavíte :-) Stačí si totiž nasadit na oči mrkvové brýle, které jsou vlastně jen 2 plátky mrkve, vyfotit se a fotku sdílet na Facebooku. Přesný návod najdete na www.denmrkve.cz, na facebookových stránkách https://www.facebook.com/denmrkve nebo na facebooku Kukátka https://www.facebook.com/DetskeOcniKukatko.

 

V naší fotogalerii se můžete inspirovat. Takto se do akce "MRKVOVIZE" zapojil tým Kukátka i naši malí pacienti a jejich rodiče :-) 

fotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofoto
Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version