Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

Neléčená tupozrakost může znamenat celoživotní hendikep
19.02.2014

Neléčená tupozrakost může znamenat celoživotní hendikep

V České republice se ročně narodí až 7 tisíc dětí s rizikem vzniku tupozrakosti (amblyopie). Pokud se nastaví vhodná korekce a léčba včas, ideálně do pěti let věku dítěte, je možné tyto problémy se zrakem zmírnit nebo odstranit. Pokud bude však léčba zanedbána nebo zahájena pozdě, hrozí ztráta funkčnosti jednoho oka a celoživotní hendikep.

 

 

 

Léčba tupozrakosti je běh na dlouhou trať, kdy je třeba velmi přesně dodržovat režim zakrývání silnějšího oka, tzv. okluzi. Při předepisování léčebného režimu spolupracuje dětský oční lékař o ortoptisty.

Ortoptista je oční specialista, který plánuje a vyhodnocuje specifické ošetřovatelské péče u pacientů s očními poruchami, pomáhá obnovit správnou funkci binokulárního vidění a pomáhá odstranit nebo zmírnit šilhání.

Nevhodně nastavený režim může být příčinou jiných komplikací. Na vaše otázky k léčbě tupozrakosti, ale i šilhání či dalším očním problémům dětí vám rádi odpoví naše zkušené lékařky.


Odebírat novinky
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: reditel(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version