Spokojenost pacientů:
Jak probíhá léčba Kolik mě léčba bude stát? Objednat na konzultaci Pro naše děti

Léčba hrou

Léčba v Dětském očním centru Kukátko je založena na cvičení na přístrojích v Kukátku pod odborným dohledem specialistů, které je následně doplněno o domácí cvičení pod dohledem rodičů.

 

Domácí cvičeníHerní aplikace

Víme, že léčba je pro děti velmi náročná. A zvláště pak domácí pleoptická cvičení, které jsou pro děti zatěžující, ale které jsou důležitou součástí úspěšné léčby.

Abychom domácí léčbu dětem i rodičům co nejvíce ulehčili, vyvinuli jsme pro děti moderní herní aplikace, které jim léčbu usnadní a zároveň zpříjemní. Během hraní her děti samostatně cvičí svá očka a ani si přitom neuvědomí, že se přitom léčí. 

 

Léčba se tak pro dítě stává zábavnou hrou, nikoli povinností.

 

Jak to funguje

Během hry dítě zapojuje v maximální možné míře OKO – MOZEK – RUKU. Čím více dítě musí u hry přemýšlet a koordinovat pohyby očí a rukou, tím je léčba efektivnější. Připomínáme však ale, že hry a herní aplikace jsou pouze doplňkem celkové terapie.

 

Herní aplikace

Připravili jsme aplikaci se sadou her, které je možné hrát na počítači či tabletu. V rámci herní aplikace je připraveno 9 her, z čehož 8 her je ve variantě pro kluky a holky (celkem tak děti mohou vyzkoušet až 17 her!).

 

Představení a popis jednotlivých her najdete ZDE.

Ve VIDEOGALERII se také můžete podívat na videa s ukázkou jednotlivých her.

 

Herní aplikace pro POČÍTAČ

Je přístupná pro pacienty Kukátka v rámci vybraných léčebných programů. Ke spuštění herní aplikace stačí zadat své přístupové údaje, které získáte v Kukátku. Pokud přístupové údaje nemáte či jste je zapomněli, kontaktujte nás.

 

VSTUP DO APLIKACE

 

Herní aplikace pro TABLETY

Jsou přístupné pro kohokoliv po jejich zakoupení a stažení na Google play a App Storu:

 

Máte-li s aplikacemi jakýkoli problém, rád vám pomůže jejich administrátor. Kontaktovat ho můžete prostřednictvím mailu zde.

S Kukátkem je léčba hrou!

ockosemockotam
Pro naše děti

Vstup do hry
Odebírat novinky
Najdete nás na:
Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo ředitelce na eMail: magda(zavináč)detskeoci.cz.

Ušetřete čas i peníze! Potřebujete se zeptat, objednat nebo se poradit? Zanechte nám svůj kontakt a my vám zavoláme zpět.

english version